Aktualności

Kia Cee'd – najczęściej nagradzany "koreańczyk"

Naturalną konsekwencją kolejnych nagród i wyróżnień przyznawanych gamie modelowej KIA cee’d w Europie jest rosnąca rzesza nowej klienteli, zainteresowanej zakupem pojazdów tej marki.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/kia_ceed_1.jpg[/img] [/center]
Do dnia dzisiejszego KIA cee’d zdobyła nie tylko osiem tytułów „Samochodu Roku 2007”, ale także zajęła pierwsze miejsca w ponad 30 porównawczych testach drogowych, stając się najczęściej nagradzanym samochodem produkcji koreańskiej w historii.

Pomimo ostrej konkurencji w najliczniej obsadzonym segmencie samochodów kompaktowych, ten pierwszy model KIA stworzony specjalnie dla klienta europejskiego i produkowany na Starym Kontynencie wybrany został „Rodzinnym samochodem roku” w Szwecji, „Samochodem roku” w Grecji, „Samochodem flotowym klasy kompaktowej” w Polsce oraz „Samochodem leasingowym roku klasy business ING” w Belgii.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/kia_ceed_2.jpg[/img] [/center]
Kolejne wyróżnienia typu COTY (Car of the Year – Samochód roku) KIA cee’d otrzymała w Rumunii oraz na Litwie i Wyspach Kanaryjskich. Pięciodrzwiowy cee’d uznany został za „Najlepszy hatchback” w Wielkiej Brytanii oraz w królestwie Danii, gdzie również i inny model cee’da – Sporty Wagon – uzyskał najwyższą ocenę „Najlepszego kombi 2007” w plebiscycie czołowego magazynu motoryzacyjnego Autobild. Prestiżowy holenderski magazyn Autoweek z kolei – przyznał samochodowi cee’d „Nagrodę innowacyjności 2007 roku”.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, iż KIA cee’d została uznana za gracza z najwyższej półki w europejskim segmencie samochodów kompaktowych” – powiedział Jean-Charles Lievens, wiceprezes KIA Motors Europe – „Jestem pewien, iż wszyscy w KIA, tak koreańskiej jak i europejskiej, dołożyli wszelkich starań, aby rodzina cee’da trafiła do różnych grup nabywców w Europie pod względem stylistycznym, jakościowym i cenowym. Pięć gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP to także doskonała promocja marki KIA. Pozytywne doniesienia prasowe, seria prestiżowych nagród oraz rosnąca liczba usatysfakcjonowanych klientów to dobry zwiastun na rok 2008.”

[center] [img]/photos/old/news/samochody/kia_ceed_3.jpg[/img] [/center]
[b]KIA cee’d „najlepszym samochodem w swej klasie” (zdaniem wielu mediów)[/b]

Nagrody nagrodami – ale zarówno pięciodrzwiowy KIA cee’d hatchback jak i KIA Sporty Wagon wykazały swe wyjątkowe zalety w praktycznych testach porównawczych wobec innych samochodów europejskiego segmentu C.
Na podstawie 32 testów porównawczych z liderami swej kasy w segmencie pojazdów kompaktowych, samochód KIA cee’d uznany został za Pojazd Numer 1 roku 2007 przez niezależnych dziennikarzy motoryzacyjnych dziewięciu państw europejskich. KIA oceniana była konsekwentnie wyżej niż tak znane modele jak Focus, Auris, Astra, Golf, Bravo, Megane, C4 czy Civic.

[b]Trzy modele nadwozia – najwyższy standard jakości[/b]
Cała gama samochodów KIA cee’d – pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi Sporty Wagon oraz najnowszy trzydrzwiowy KIA pro_cee’d – powstaje w pierwszej europejskiej fabryce KIA w Żylinie na Słowacji, zbudowanej kosztem miliarda Euro. Dzięki wysokiej jakości oraz trwałości samochodów produkowanych na Słowacji – wszystkie modele KIA cee’d objęte są jedyną w swym rodzaju gwarancją producenta przez okres 7 lat lub 150.000 km przebiegu.

źródło: Kia / Mototarget