Aktualności

Audi A8 po liftingu – oficjalnie

Przez kilka dni w internecie krążyły informacje o planowanym liftingu limuzyny A8, a już dziś Audi zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcia i fakty dotyczące odświeżonego modelu.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/audi_a8_2008_1.jpg[/img] [/center]
Oprócz delikatnych kosmetycznych zmian w nadwoziu flagowego modelu Audi, pojawił się także zupełnie nowy silnik benzynowy o pojemności 2,8 litra i mocy 210 KM. Dysponuje on niezwykle niskim współczynnikiem emisji dwutlenku węgla do atmosfery wynoszącym zaledwie 199g/km, co jak na reprezentacyjną limuzynę jest doskonałym, najlepszym w tym segmencie wynikiem. Audi wyposażone w ten silnik przyśpiesza do 100 km/h w 8,1 sekundy, spalając średnio 8,3 litra benzyny na każde 100 kilometrów.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/audi_a8_2008_2.jpg[/img] [/center]
Oczywiście są to dane oficjalne, które w większości przypadków są nazbyt optymistyczne, ale nawet jeśli byłoby to 10 l/100 km i tak technikom Audi należą się słowa uznania. Prędkość maksymalna wynosi 238 km/h. Cena podstawowej wersji z tym silnikiem wynosić będzie na rynku niemieckim 61,900 euro.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/audi_a8_2008_5.jpg[/img] [/center]
Teraz standardem w każdej wersji A8 będzie zawieszenie pneumatyczne Air Suspension znacznie poprawiające komfort jazdy, szczególnie po polskich traktach. Aby jeszcze lepiej poprawić samopoczucie pasażerów dodano dodatkowe warstwy mat wygłuszających wykonanych z ultralekkich materiałów, co nie spowodowało podniesienia masy własnej.

Od momentu premiery modelu w 2002 roku na całym świecie sprzedano już ponad 100 tysięcy egzemplarzy tej sportowo stylizowanej limuzyny.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/audi_a8_2008_3.jpg[/img] [/center]
[center] [img]/photos/old/news/samochody/audi_a8_2008_4.jpg[/img] [/center]
źródło: Audi