BMW M5 – 810 KM !

Co zrobić, gdy 500KM w BMW M5 okaże się niewystarczające? Wystarczy chwycić za telefon i skontaktować się z kalifornijską firmą Currency Motors, która doda do naszego auta dwie turbosprężarki i przekształci go w najszybszego sedana na świecie!

[center] [img]/photos/old/news/samochody/bmw_m5_currency_motors_1.jpg[/img] [/center]
Pierwszym widocznym efektem modyfikacji jest wzrost mocy do 810 KM (!), a co za tym idzie wzrost prędkości maksymalnej do 384 km/h!

[center] [img]/photos/old/news/samochody/bmw_m5_currency_motors_2.jpg[/img] [/center]
Za 350000 dolarów firma dorzuci jeszcze ręcznie budowany intercooler, całkowicie nowy układ wydechowy oraz wspomniane dwie turbosprężarki, które umieszczono w nietypowym miejscu. Znajdują się one pod tylnym zderzakiem, tuż przed końcówkami podwójnego układu wydechowego. Umieszczenie tak potężnych urządzeń pod maską silnika groziłoby przegrzaniem całego układu i pożarem samochodu!

[center] [img]/photos/old/news/samochody/bmw_m5_currency_motors_3.jpg[/img] [/center]
Za przenoszenie tak ogromnej mocy na tylne koła odpowiada skrzynia SMG, do której nie wprowadzono żadnych zmian. We wnętrzu BMW zastosowano materiał, który w latach 30. ubiegłego stulecia ozdabiał najwspanialsze roadstery Bugatti.

Wszyscy zainteresowani powinni szybko rozbić skarbonki, gdyż firma planuje wykonać jedynie 10 egzemplarzy tego niesamowitego modelu.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/bmw_m5_currency_motors_4.jpg[/img] [/center]
[center] [img]/photos/old/news/samochody/bmw_m5_currency_motors_5.jpg[/img] [/center]
[center] [img]/photos/old/news/samochody/bmw_m5_currency_motors_6.jpg[/img] [/center]
źródło: Motor Authority